Out of stock
MRP ₹66,999
₹46,990 (29.9% off)
Usual selling price
₹46,990
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-1235U 10C / 12T 10-core/12-thread 12 MB cache Up to 4.4 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | Intel Xe G7 80 EUs |
| Memory | Ram | 12GB DDR4 SO-DIMM Max Capacity: 32 GB 3200 MHz RAM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Backlit |
| Camera | 720P 30fps |
| Display | 15.6-inch FHD IPS 45% NTSC Refresh Rate: 60 Hz Brightness: 250 nits |
|---|---|
| Network and Communication | Wi-Fi 6E Intel 6E AX211 + Bluetooth 5.2 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 50 WHrs Up to 9 hours |
| Weight | 1.76 Kgs (3.88 lbs) |
| Dimensions | 1.79 x 36.29 x 23.78 cm |
